Nastavenie „štartovacej“ zložky pre PW Explorer

Pri používaní ProjectWise je niekedy vhodné nastaviť zložku, v ktorej chcete pracovať hneď po naštartovaní ProjectWise Explorera a prihlásení sa do dátového zdroja. Máme pre Vás tipy ako sa s týmto nastavením vysporiadať.

Číst dál: Nastavenie „štartovacej“ zložky pre PW Explorer

PW web - Import súboru

Importovaním súboru sa myslí proces, kedy súbor z lokálneho počítača prenesieme do úložiska ProjectWise. V našom prípade to robíme cez web rozhranie. Vychádzame pritom zo základnej situácie, že súbor bol predtým vyexportovaný príkazom Export.

Číst dál: PW web - Import súboru

PW web - Export súboru

Ak spracovateľ potrebuje konkrétny súbor z ProjectWise servera, môže si ho vykopírovať na svoj lokálny disk. V príspevku je popísaný postup.

Číst dál: PW web - Export súboru

PW web - prvé spustenie

Príspevok za zaoberá prvým spustením webového prístupu/klienta ProjectWise. Pokiaľ bola predinštalácia doplnkov úspešná, nemusí sa objaviť žiadna komplikácia. V inom prípade sa zobrazí buď chybové hlásenie alebo výzva na doinštaláciu chýbajúcich komponentov. Popíšeme správanie sa aplikácie v oboch prípadoch.

Číst dál: PW web - prvé spustenie

Nastavenie MS Internet Explorer-a

Pre úspešnú komunikáciu s ProjectWise dátami z web prostredia treba vykonať niektoré nastavenia IE, ktoré tu teraz popíšeme.

Číst dál: Nastavenie MS Internet Explorer-a

Predinštalácia komponentov MS Internet Explorer-a

Pri prvom pripájaní sa k dátam uloženým v ProjectWise používateľovi "vyskočia" odsúhlasovacie okná na doinštalovanie doplnkov Internet Explorer-a. Tieto doplnky podporujú prácu s dátovým úložiskom ProjectWise-u a sú pre prácu s "pw dátami" potrebné. Pre uľahčenie tejto štartovacej fázy si možno toeto doplnky predinštalovať. Tu je popis ako to urobiť.

Číst dál: Predinštalácia komponentov MS Internet Explorer-a

Licencovanie ProjectWise Explorer-a

Licencia klienta riešenia ProjectWise je typu "passport", t.j. po prvom použití daným používateľom sa rezervuje už len pre neho. Identifikácia používateľa je určená prihlasovacím menom do Windows, IP adresou počítača alebo doménou, do ktorej sa používateľ prihlásil.

Číst dál: Licencovanie ProjectWise Explorer-a

ProjectWise - pojmy

Dokument (Document)
- základná entita, ktorá je spracovávaná v rámci používania ProjectWise. Dokument je možné predstaviť si ako záznam v databáze. Tento záznam obsahuje jednotlivé položky s údajmi o dokumente (napr. kto vytvoril dokument,  kto ho posledný editoval, veľkosť a iné) a navyše je k záznamu pripojený aj súbor ( napr typu .DOC, .XLS, .DGN, .PDF a pod.) - hovoríme potom o dokumentoch typu Word, MicroStationa a pod.

Číst dál: ProjectWise - pojmy

ProjectWise, základní informace

Tento článek o řešení ProjectWise, je určen především zkušeným uživatelům programů MicroStation/PowerDraft nebo AutoCAD, na které dolehla informace, že budou přinuceni používat program ProjectWise. Taková zpráva může způsobit značnou paniku – zvláště pokud je vyšperkována upřesněním, že ProjectWise je rozsáhlý, mohutný, robustní, drahý, masivní, náročný, atd. systém. Nešťastný uživatel se bude muset naučit něco nového, a zdá se, že to nebude snadné, protože ta záplava adjektiv z předchozí věty působí výhružně. Třešničkou na dortu upečeného ze špatných zpráv a fám je zvěst, že se ProjectWise „nějak propojí“ s MicroStationem (AutoCADem,  PowerDraftem, Bentley View, PowerMapem, Navigatorem), změny tedy nastanou i ve známém softwaru!

Číst dál: ProjectWise, základní informace